1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΣΥΡΡΙΓΙΟ-ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3ΜΗΝΕΣ ΑΚΟΜΗ ΠΟΝΟΣ

Discussion in 'Παθήσεις Πρωκτού (αιμορροϊδες-συρίγγια κλπ)' started by ρεγγινα, Nov 3, 2012.

Watchers:
This thread is being watched by 3 users.
  1. ρεγγινα

ρεγγινα New Member

καλησπερα.χαρηκα πολυ που βρηκα το φορουμ
    να σας πω την ιστορια και θα ηθελα πολυ να μου πειτε αν ειναι φυσιολογικο
    στις 15 αυγουστου η μητερα μου εκανε εγχειρηση συρριγιου
    ο γιατρος ειπε οτι η εγχειρηση πηγε πολυ καλα
    ενα μηνα μετα ειχε μια ραγαδα η οποια τελικα εκλεισε
    τωρα μετα απο σχεδον 3 μηνες η εγχειρηση ειναι κοκκινη,σαν να εχει κατι μεσα και ποναει πολυ ουτε να σκουπιστει δεν μπορει.
    τι συμβαινει?υπαρχει πιθανοτητα επανεμφανισης μεσα σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα?
    ο γιατρος την ειδε πριν 5 μερες ειπε οτι απλα ειχε ενα σπυρι και την επομενη ματωσε λιγο ειπε οτι εσπασε αλλα ποναει πολυ η εγχειρηση τωρα.και κοκκινησε και πρηστικε και ποναει πολυ
    εχω τρελλαθει και εγω και αυτη και δεν ξερω τι αλλο να κανω
    την εχει παρει κατω ψυχολογικα και απογοητευτικε οτι ποτε δεν θα γινει καλα.
    τι μπορουμε να κανουμε?τι μπορει να συμβαινει?
    περιμενω την απαντηση γιατι εχω τρελλαθει.ευχαριστω πολυ
  2. ρεγγινα

ρεγγινα New Member

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ?ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ
  3. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Θα πρέπει να τη δει άμεσα ένας σοβαρός χειρουργός! Το πρήξιμο και ο πόνος δεν είναι τυχαίο γεγονός. Ενδέχεται να υπάρχει μόλυνση και να χρειάζεται άμεσα θεραπευτική αγωγή.
  4. ρεγγινα

ρεγγινα New Member

καταρχην σε ευχαριστω για την απαντηση
    την πηγαμε στο νοσοκομειο και τελικα ειπανε οτι εκανε αποστημα.
    την κρατησανε μεσα γιατι επαθε μολυνση!!!!!
    πως μπορει να συνεβει κατι τετοιο?
    τωρα παιρνει ενδοφλεβια αντιβιωση.
    να ρωτησω κατι αλλο.2 φορες την μερα περνανε και της το καθαριζουν με συριγγα και δεν ξερω τι αλλο.ειναι φυσιολογικο και αυτο?????
    και ειναι σοβαρη η ολη κατασταση?δυστυχως οι γιατροι δεν εξηγουν τα πραγματα μονο οτι δεν καταλαβαινουν γιατι συνεβη αυτο.
    μπορει να συμβαινει κατι πιο σοβαρο??????
  5. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Το πιο πιθανό είναι να μην την καθάρισαν καλά κατά την επέμβαση αλλά αυτό θα το εκτιμήσουν καλύτερα οι γιατροί στο νοσοκομείο. Ο καθαρισμός που της κάνουν επιβάλλεται! Όσο είναι στο νοσοκομείο δεν θα πρέπει να ανησυχείς. Εκεί οι γιατροί θα την φροντίσουν και θα της δώσουν εξιτήριο μόνο όταν η κατάστασή της βελτιωθεί αρκετά.

Share This Page