1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Εχω προβλημα με συχνες αφοδευσεις

Discussion in 'Παθήσεις Εντέρου-Σκωληκοειδούς' started by Ninos, Oct 13, 2014.

Watchers:
This thread is being watched by 1 user.
  1. Ninos

Ninos New Member

Εδω και 3 χρονια περιπου ειχα κανει εγχειρηση σκωληκοειδίτιδας και απο τοτε αρχισε ενα προβλημα. Δεν εκλειναν οι πληγες.Οταν εκοψα τα ραμματα εχει μεινει μια μικρη τρυπουλα.Ξαναεκανα ραμματα και ξανα ανοιξε.Απο τοτε αρχισα να κανω διαφορες εξαιτεσεις.Επισης ακολουθησαν και 4 επιπλεον εγχειρησεις.Οι 3 ηταν καθαρισμος τομης και η 1 ηταν μια λαπαροτομη.Για να μην μακρυγορω δεν εκλειναν οι πληγες, οι γιατροι νομιζαν οτι ειχα ογκο στο εντερο αλλοι γιατροι οτι εχω εντεροδερματικο συριγγιο,ενω δεν ηταν τιποτα απο αυτα.Φετος τον Ιουλιο εκλεισαν οι τομες (οι τρυπουλες για την ακριβεια)και επισεις δεν εμαθα τον λογο που ηταν ανοιχτες.Τελος το προβλημα που με αποσχολει τωρα ειναι απο την τελευταια εγχειρηση την λαπαροτομη εχω ενα προβλημα τις συχνες κενωσεις που ειναι 2 χρονια τωρα.Συνηθως μετα απο καθε γευμα και περιπου απο 5 με 6 εως και 9 με 10 φορες μπορει να παω τουαλετα,δεν ξερω μπορει και παραπανω φορες.Δεν ξερω τι να κανω ειναι σκετη απελπισια...

Share This Page