1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Εχω Κυστη Κοκκυγος;;

Discussion in 'Κύστη Κόκκυγος' started by sof82, Mar 9, 2011.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. sof82

sof82 New Member

Καλημερα σας και συγχαρητηρια για το ωραιο φορουμ!!
    Με λενε Σοφι και θα ηθελα να ρωτησω και εγω με την σειρα μου για ενα προβλημα που με ταλαιπωρει τον τελευταιο καιρο.
    Τους τελευταιους 2 μηνες εχω εναν πονο στην ουρα αρκετα χαμηλα μόνο οταν καθομαι, εξωτερικα δεν εχω καποιο σπυρι ή εξογκωμα. Εν τω μεταξυ, πριν απο 4 χρονια εκανε ο αδερφος μου αφαιρεση κυστης κοκκυγα αλλα εγω δεν εχω τα ιδια συμπτωματα με αυτον (σπυρι, πυον). Να συμπληρωσω οτι δεν θυμαμαι να εχω τραυματιστει στην συγκεκριμενη περιοχη.
    Τελος, να προσθεσω οτι η παθολογος μου που την ρωτησα μου εδωσε αντιφλεγμονωδη (δεν με εξετασε) τα οποια παιρνω εδω και 8 μερες αλλα δεν βλεπω διαφορα.
    Προκειτε να κυστη;Θα πρεπει να περιμενω ακομα λιγο μηπως δρασουν τα φαρμακα;

Συγνωμη αν σας κουρασα....
    Ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση σας
  2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Το πιθανοτερο ειναι να εχετε κοκκυγοδυνία (ερεθισμός των οσταρίων του κόκυγα),που προκαλείται απο ερεθισμό τους κυρίως απο σκληρό έδρανο, και χρειάζεται αρκετο καιρό για να υποχωρήσει.
    Αν συνεχίζεται και σας ανησυχεί, καλό θα ειναι να σας δει χειρουργός.
  3. sof82

sof82 New Member

Ευχαριστω πολυ!

Καλη συνεχεια!!

Share This Page