1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Δημόσιο Νοσοκομείο για χειρουργείο - Συμβουλή

Discussion in 'Παθήσεις Πρωκτού (αιμορροϊδες-συρίγγια κλπ)' started by nikos30, Sep 24, 2015.

Watchers:
This thread is being watched by 1 user.
  1. nikos30

nikos30 New Member

Καλησπέρα στο φόρουμ, αυτό το μήνα κλείνω 10 χρόνια με αιμορροΐδες, ''παράσημο στρατού'' :_risata::_risata::_risata:

Σήμερα το πρωι εκανα μια σουρεαλιστικη συζήτηση με το χειρούργο της περιοχής μου καθως με εξεταζε αφου εδω και 3-4 μηνες ειχα περα απο τις classic αιμορροΐδες μου οι οποιες ειναι 2 σταδιου που με ταλαιπωρουνε για κανα 2 ωρο πλεον μετα την τουαλετα μεχρι να ξαναπανε στην θεση τους,απέκτησα και ενα εξόγκωμα δερματος σε μεγεθος μικρου σκουλικιου, επιασα να το ειπε θυλακιτηδα αν και δεν ειμαι σιγουρος.

Μην τα πολυλογω μιας και ηταν μια δυσκολη μερα και μονο αστειος δεν ειμαι,
    αμεσα μια επισκεψη σε εξωτερικα ιατρεια στο Αγιοι Αναργυροι ή στο Αγια Ολγα για αυτο το καινουργιο πραγματακι που έβγαλα και σίγουρα θα μου κλείσουν χειρουργείο να το βγαλουνε καθως μου ειπε οτι με μια ''τοπικη & λιγο νυστερι'' το ξεφορτώνομαι :_applauso::_applauso::_applauso:

απο την αλλη μου ειπε οτι ειμαι γεματος αλλα επειδη δεν ειναι 3-4 βαθμου δεν θα με αναλαβουνε σε δημοσιο νοσοκομείο ευκολα και οτι δεν ειναι και το πιο ευκολο πραγμα ενα χειρουργείο για αιμοραιδες - ολικη και μερες αναρωσης ταλαιπωρια - αλλα και ο μονος τροπος να αντιμετωτιστουνε σωστα.

Εχει κανεις εμπειρια απο καποιο δημοσιο νοσοκομειο, την μεθοδο που χρεισιμοποιειται, αν τις ξεφορτώνεσαι για παντα αν κανεις χειρουργειο, αν αξιζει η ταλαιπωρια???
    Ευχαριστω εκ τον προτερων για τις οποιες απαντησεις
    Last edited: Sep 24, 2015

Share This Page