1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Διαυγη υγρα

Discussion in 'Παθήσεις Εντέρου-Σκωληκοειδούς' started by Insomniac, Apr 8, 2013.

Watchers:
This thread is being watched by 4 users.
  1. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Πολύ ευχάριστα τα νέα! Όσο για τα υγρά δεν σας είχαν δωθεί οδηγίες για την ποσότητα που έπρεπε να λάβετε τις προηγούμενες ημέρες; :confused:
    Αν μιλάμε για ελικοβακτηρίδιο του πυλωρού αυτό εκριζώνεται με συνδυασμό δύο αντιβιώσεων και φάρμακο για την γαστρίτιδα. Συνήθως όταν δεν εκριζώνεται αλλάζουν το σχήμα μέχρι να εξαλειφθεί.
  2. Insomniac

Insomniac Member

Ευχαριστω !

Ναι μου ειχαν δοθει αλλα ...δεν τις ακολουθησα σωστα μαλλον....Αυτο με τα μουκαλακια απο το παστερ στην επομενη γαστροσκοπιση δεν καταλαβα...Ημουν και απο τηην μεθη καπως..Μχρι τον 10/2013 το υπαρχον μικροβιο στον πυλορο δεν ειναι επικυνδυνα να υπαρχει ? Με ρωτησε ο γιατρος αν εχω ενοχλησεις στο στομαχι και απαντησα αρνητικα οπως και ειναι
  3. Kathy

Εγώ το είχα δυόμιση χρόνια και δεν έπαθα απολύτως τίποτα. Πέντε σχήματα άλλαξα και τελικά το τελευταίο με έπιασε! Βέβαια είχα συμπτώματα όπως καούρες από την παλινδρόμηση.....
  4. Insomniac

Insomniac Member

Ευχαριστω...Εγω δεν εχω κανενα απολυτως συμπτωμα...Τυχαια σε γαστροσοπιση βρεθηκε.

Με την πρωτη θεραπεια το τεστ κοπρανων εδειξε οτι εφυγε αλλα....
  5. Kathy

Ποιο αξιόπιστα είναι τα αποτελέσματα απ' την γαστροσκόπηση.

Share This Page