1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Πρόβλημα Δερματολογικό Πρόβλημα Στο Πέος

Discussion in 'Παθήσεις δέρματος και υποδορίου' started by Δημήτρης90, Mar 28, 2010.

Watchers:
This thread is being watched by 4 users.
  1. Δημήτρης90

Δημήτρης90 New Member

Καλημέρα. Θέλω να ρωτήσω και εγώ για το πρόβλημά μου.. Καταρχήν είμαι 20 χρονών. Λοιπόν, έχω παρατηρήσει εδώ και καιρό πάνω στο σώμα του πέους μου ένα κομμάτι του οποίου το χρώμα είναι απλώς είναι πιο ανοιχτό απο το υπόλοιπο πέος. Αυτό κατα καιρούς παθαίνει κάτι σαν ξηροδερμία και είναι ευαίσθητο όταν τεντώνεται(πχ στύση). Υπάρχει περίπτωση να είναι καρκίνος??:frown:

Υ.Γ να σημειωθεί ότι στα 15 είχα κάνει περιτομή επείδή είχα λίγη φίμωση.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας
  2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Νομίζω πως θα πρέπει να απεθυνθείτε αμεσα σε δερματολόγο.
    Κατά τα άλλα δεν νομίζω πως πρέπει να ανησυχείτε!;)
  3. Δημήτρης90

Δημήτρης90 New Member

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!! Ναι το έχω στο πρόγραμμα να επισκεφτώ αύριο κίολας κάποιον γιατρό.. Κατα την γνώμη σας πρόκειται για κάποιο απλό δερματικό πρόβλημα ή υπάρχει πιθανότητα να είναι αυτό που ανέφερα παραπάνω??
  4. Δημήτρης90

Δημήτρης90 New Member

Λοιπόν πήγα σήμερα σε ουρολόγο, και μου είπε ότι δεν έχει δει κάτι παρόμοιο:confused: Μου έδωσε μια αλοιφή να δούμε πως θα πάει!!
  5. Τάκης

Τάκης Guest

Περίπου τι ηλικίας ήταν ο ουρολόγος?
  6. fotis-

fotis- Member

Λες Τάκη να ηταν μικρος και να μην ειχε δει πολλα στη ζωή του;:biggrin: Μηπως να πήγαινες και σε δερματολόγο??? Αυτός είναι ο ειδικός στις αλοιφες.......:biggrin:
  7. Δημήτρης90

Δημήτρης90 New Member

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον παιδιά!! Ούτε μικρός ούτε και γέρος γύρω στα 50 τον κάνω...
  8. Τάκης

Τάκης Guest

Περίεργο σου φαίνεται Φώτη?

Το "δεν έχω ξαναδεί κάτι τέτοιο" δε το λές σε ασθενή. Δεν μπορείς να πανικοβάλλεις τον άλλον..εκτός πια και αν είσαι ο guru του θέματος και έχεις εξαντλήσει όλες τις έρευνες που υπάρχουν..

Share This Page