1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Πρόβλημα Δεν Λέει Να Υποχωρήσει...

Discussion in 'Κύστη Κόκκυγος' started by redman7, May 16, 2010.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. redman7

redman7 New Member

Έχω κάνει την επέμβαση εδώ και 8 μήνες με την ημίκλειστη μέθοδο, όλα πήγαν καλά με την επούλωση της πληγής και ο γιατρός μου είπε πως η πληγή έχει κλήσει και ότι δεν θα έχω κανένα πρόβλημα.Παρόλα αυτά κάποιες φορές παρατηρώ να βγαίνει ύγρο απο το σημείο που έγινε η επέμβαση.Πιστεύω πως είναι λόγω του οτι υπάρχει κάποιο πράβλημα με την επούλωση.Μπορείτε να μου πείτε ποιός είναι ο μέσος χρόνος που χρειάζεται για να επουλωθεί πλήρως;
    Ευχαριστώ.
  2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Γειά σας. Απο την προσωπική μου αλλά και την διεθνή εμπειρία, περίπτωση παρόμοια σε μαξιμουμ 2-3 μήνες έχει κλείσει.
    Η παράταση της επούλωσης, έχει να κανει με ή τοπική υποτροπή ή ΄με μη σωστή και πλήρη αφαίρεση της κύστης.

Share This Page