1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Χρόνια προστατίτιδα

Discussion in 'Ουρολογικά Θέματα.' started by ragaplan, Feb 27, 2016.

Watchers:
This thread is being watched by 1 user.
  1. ragaplan

ragaplan New Member

Πριν 2 μήνες ένιωθα μια ενόχληση στους όρχεις μου σαν να με πιέζει κάτι , ήθελα να πάω συχνά τουαλέτα και να ουρώ έστω και λίγο, και πήγα σε έναν οικογενειακό γιατρό ουρολόγο που έχουμε, μου έκανε υπέρηχο και είπε ότι δεν είναι τίποτα ανησυχητικό μου έγραψε μια αντιβίωση για 10 μέρες δεν θυμάμαι το όνομα της αντιβίωσης. Πέρασαν οι 10 μέρες και δεν είδα βελτίωση και ξανά επισκέφτηκα το γιατρό του είπα ότι δεν είδα διαφορά με την αντιβίωση μου έκανε ξανά υπέρηχο και είπε ότι έχω χρόνια προστατίτιδα , μου έγραψε να παίρνω για ένα μήνα τα ufexil 500mg κάθε 12 ώρες αλλά προκοπή δεν ξανά είδα , μετά πήγα ξανά στο γιατρό του λέω ότι δεν είδα διαφορά και μου κάνει ξανά υπέρηχο και λέει ότι πρέπει να συνεχίσεις με αντιβίωση και μου δίνει μια ποιο ήπια αντιβίωση και μου δίνει την vibramycin 100mg την παίρνω για 12 μέρες αλλά τίποτα, τον παίρνω τηλέφωνο του λέω το και το οτι δεν έχει περάσει ακόμα και μου λέει πάρε άλλες 12 μέρες και έλα να σε ξανά δω. αυτή την εβδομάδα κλείνω τις 12 μέρες που είπε αλλά βελτίωση καμία και δεν ξέρω τι να κάνω ? να αλλάξω γιατρό ? η δεν φταίει αυτός? μήπως το μικρόβιο είναι πολύπλοκο και δεν φεύγει εύκολα? έχετε να δώσετε κάποια συμβουλή ?

Share This Page