1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Χειρουργιο -κυστη κοκκυγος

Discussion in 'Κύστη Κόκκυγος' started by Stv, Jul 8, 2014.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. Stv

Stv New Member

Καλησπερα!Πολλα μπραβο για την εξαιρετικη δουλεια που κανετε σε αυτον τον διαδικτιακο χωρο!Σε δυο μερες εχει προγραμματιστει η εγχειριση σε ιδωτικο ιατρικο κεντρο στο περιστερι!Ο γιατρος μου ειπε οτι θα γινει με ολικη αναισθησια και ανοιχτη μεθοδο ενω μου ειπε οτι η κυστη μου θεωρειται μικρη....για καποιο λογο ομως ειμαι πολυ αγχωμενος...στις ποσες μερες περιπου θα επιστρεψω στις καθημερινες ασχολιες μου και τι να περιμενω απο θεμα πονου?
  2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Καλημερα κι ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια.
    Η διαδικασια ειναι απλή. Συνηθως επιστρεφει κανεις στις δραστηριοτητες του ταχυτατα και ο πόβνος ειναι σχεδόν ανυπαρκτος.
    Φυσικά ομιλώ σύμφωνα με την προσωπική μου εμπειρία και δουλειάκαι οχι για άλλον χειρουργό!:)
  3. Stv

Stv New Member

Καλησπερα και παλι!.Η εγχειρηση εγιεν τελικα με την ανοικτη μεθοδο.Απο την πρωτες κι'ολας ωρες ειμουνα σε καλη κατασταση με σχεδον μηδενικο πονο ενω μπορω και καθομαι παρα πολυ ανετα!Θα ηθελα να ρωτησω μονο αν μπορω να καπνισω και αν οχι ποτε θα μπορεσω γιατι διαβασα οτι γενικα απαγορευεται!(πριν μαθω οτι απαγορευεται καπνισα περιπου 3 τσιγαρα)
  4. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

..συγνώμη που ρωτάω και εγω!
    Αλλά όλα αυτά που μας ερωτάτε, δεν σας τα εχει απαντησει ο χειρουργός σας?;)

Share This Page