1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Χειρουργείο τένοντα

Discussion in 'Ορθοπεδικά-Νευροχειρουργικά Θέματα.' started by EiriniGk, May 5, 2017.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. EiriniGk

EiriniGk New Member

Καλησπέρα σε όλους,

Πριν 4 χρόνια έκοψα το πόδι μου και επειδή το τραύμα ήταν βαθύ και είχε κοπεί τένοντας έκανα εγχείρηση συρραφής (όχι αχειλλείου τένοντα-είναι μπροστά κάτω από το μεγάλο δάχτυλο). Όμως έχει αρχίσει και με ανησυχεί το ότι μετά από τόσο καιρό υπάρχει ένα "γρομπαλάκι" σκληρό στο σημείο της επέμβασης. Μου λέγαν ότι θα απορροφηθεί, αλλά δεν βλέπω καμία διαφορά. Να ανησυχήσω;

Ευχαριστώ πολύ!
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Αυτό συνέβη από την πρώτη στιγμή ή δημιουργήθηκε μετά ;;;
  3. EiriniGk

EiriniGk New Member

Από την αρχή. Και επειδή μου είχαν πει ότι θα απορροφηθεί με τον καιρό δεν του έδινα σημασία. Αλλά έχουν περάσει ήδη 4 χρόνια. Η αλήθεια βέβαια είναι ότι έχει μικρύνει λίγο, αλλά είναι ακόμα εκεί.
  4. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Αν δεν ενοχλεί δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας όμως μια γνώμη ενός ορθοπεδικού δε θα έβλαπτε...
  5. EiriniGk

EiriniGk New Member

Ok. Σας ευχαριστώ πολύ!
    Kathy likes this.

Share This Page