1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Χειρουργείο η όχι;

Discussion in 'Παθησεις Θυρεοειδούς και άλλων αδένων.' started by eua, Oct 21, 2017.

Watchers:
This thread is being watched by 1 user.
  1. eua

eua New Member

Γεια σας.βρεθηκε στον αδερφο μου ετών 36 ένας όζος τον Ιούνιο στον υπέρηχο συγκεκριμένα στον αριστερό λοβο υποηχογενεις οζιδιο με ομαλό περίγραμμα χωρίς σαφές τρίχωμα αναγγειο με λεπτές ασβεστώσει. Διαστάσεις 1,42 επί 0.86.υπογναθιοι παρωτιδες λεμφαδενες φυσιολογικοί χωρίς διόγκωση. τον έστειλε για παρακράτηση κατόπιν αυτόν τον μήνα όπου βρέθηκε οζός 1.1 επί 0.8 με σαφή όρια. Ο dοppler εδειξε ηπια περιφερικη αιμάτωση. Μικροσκοπικός ανεβρεθηκαν ανάμεσα σε ερυθρά αιμοσφαιρια σπάνια κυτταρικα στοιχεία. Δεν μπορούσε να δείξει κάτι άλλο γιατί η διαδικασία ήταν δυσχερης. Να αναφέρω ότι η καλσιτονινη ειναι3.2. Τι πιστεύετε; ότι είναι κάτι κακό; Χρειάζεται χειρουργείο άμεσα; :piange:
  2. eua

eua New Member

Σας παρακαλώ ας μου απαντήσει κάποιος έχω τεράστια αγωνία! Ευχαριστω πολυ

Share This Page