1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Πρόβλημα Χειρουργειο καρπιαιου σωληνα(βοηθεια)

Discussion in 'Ορθοπεδικά-Νευροχειρουργικά Θέματα.' started by Dimitris1992, Apr 18, 2016.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. Dimitris1992

Dimitris1992 New Member

Καλησπερα με λενε δημητρη και πριν 14 μερες χειρουργηθηκα στο δεξι χερι καρπιαιο σωληνα!!! Με νυστερι το προβλημα μου ειναι οτι σημερα μου βγαλανε τα ραμματα και η μιση τομη ειναι κλειστη και η αλλη μιση ειναι σχεδον ανοιχτη και βγαζει πολυ λιγο πυον αλλα παρατηρησα οτι οποτε ανοιγω το χοντρο το δαχτυλο το σημειο της τομης ανοιγει και φενετε το κρεας!! Πηγα στο νοσοκομειο και μου ειπαν κατι για την επιδερμιδα δεν καταλαβα... Το περιεργο ειναι οταν μου εβγαλε τα ραμματα μου ειπε μετα απο 2ωρες να πληνω κανονικα την πληγη...κανει να ρηξω νερο αφου το βλεπω δεν εχει κλισει??? Επεισης υπαρχει κινδυνος μολυνσης επειδη μου ειπε να βγαλω την γαζα
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Σαφέστατα και δεν θα πρέπει να βραχεί γιατί η πληγή είναι πύλη εισόδου μικροβίων. Θέλω να πιστεύω ότι μέχρι τώρα θα έχετε απευθυνθεί σε κάποιον άλλον χειρουργό και ότι θα σας το έχει φτιάξει...

Share This Page