1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Χαμηλός σίδηρος;;;;

Discussion in 'Διάφορα Θέματα εκτός Κατηγοριών!' started by giota, Mar 19, 2017.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. giota

giota New Member

Καλημέρα, έχω γεννήσει με κ.τ πριν 4 μήνες. Έκανα γενική αίματος με τιμές: σίδηρος 29.7- φετινή 7.8-αιμοσφαιρινη 11.7- μέση περιεκτικότητα (MCH) 25.9- εύρος καταν. ερυθρών(RDW-CV) 16.1- αιμοπετάλια κριτής(PCT) 0.41- αιματοκρίτης 37.8.
    Τι σημαίνουν όλα αυτά;;; Σας παρακαλώ δώστε μου μία γνώμη. Το χρώμα μου είναι καλό αλλά αισθάνομαι έντονη κούραση κ ζαλιζομαι πολύ συχνά .
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Είναι πολύ χαμηλός ο σίδηρος, εξ ου και η κούραση... Θα πρέπει τουλάχιστον για 2 μήνες να πάρετε συμπλήρωμα σιδήρου αφού πρώτα συμβουλευτείτε και τον Παθολόγο σας δείχνοντάς του τις εξετάσεις σας.

Share This Page