1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Αξίζει η εγχείρηση με χρήση λέιζερ ;

Discussion in 'Κύστη Κόκκυγος' started by Vasileios89, Apr 3, 2016.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. Vasileios89

Vasileios89 New Member

Καλησπέρα σας!
    Όπως καταλάβατε είμαι και εγώ υποψήφιος για να περάσω το μαρτύριο της εν λόγω εγχείρησης, γι΄αυτό και μου έχουν δημιουργηθεί δεκάδες απορίες.
    Αρχικά θα ήθελα να ρωτήσω , εάν αξίζει να κάνω την εγχείρηση με την μέθοδο του λέιζερ. Λέγοντας αξίζει , εννοώ για τα χρήματα που θα δώσω.
    Επίσης , θα ήθελα να μάθω εάν το κρατικό ταμείο του δημοσίου , στο οποίο ανήκω , καλύπτει κάποιο ποσοστό από το κόστος της εγχείρησης με λέιζερ, καθώς και για τι κόστος μιλάμε.
    Τέλος , στην περίπτωση που καταλήξω στην δωρεάν εγχείρηση με ανοιχτή μέθοδο, σε δημόσιο νοσοκομείο, θα ήθελα να μάθω εάν υπάρχει περίπτωση να μην κλείνει η πληγή και να ταλαιπωρηθώ εν τέλη άδικα.
    Αυτά τα λίγα , ευχαριστώ εκ των προτέρων. :_capelli:
  2. Nektsam

Nektsam New Member

επειδη τις εψαξα ολες τις μεθοδους το κοστος με υπερηχο ειναι υψηλο οπως και με λειζερ επισης και το ταμειο δεν καλυπτει και πολλα οποτε εγω εκανα την μεθοδο λονγκο που καλυπτεται απο το δημοσιο.
    τωρα μετα απο μια εβδομαδα εχω καποια θεματακια οπως δυσφορια,ταση προς αφοδευση, λιγο πονο στην περιοχη τον οποιο αντιμετωπιζω με παυσιπονα.θελω να πιστευω πως θα περασουν μεσα στις επομενες μερες!
    ο αδερφος μου που εκανε με υπερηχο παντως ειναι μια χαρα απο την δευτερη μερα κιολας
  3. Vasileios89

Vasileios89 New Member

Φίλε μου , εσύ προφανώς αναφέρεσαι σε εγχείρηση για πάθηση αιμορροϊδων απ' ότι κατάλαβα. Αντίθετα εγώ αναφέρομαι σε αφαίρεση κύστης κόκκυγα.o_O

Share This Page