1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Ασ Με Ενημερωσει Καποιος Που Εχει Βαλει...

Discussion in 'Γαστρικός δακτύλιος' started by daniela trik, Oct 19, 2010.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. daniela trik

daniela trik New Member

καλησπερα σας.το ονομα μου ειναι Ντανιελα και ειμαι 27 ετων.ειμαι 1.67 και 105 κιλα.η απορια μου ειναι αν πιστευετε πως το ικα θα μου δωσει εγκριση.επισης εχω υποθυροειδισμο και εντονα προβληματα με την αναπνοη μου.και μια αλλη απορια που εχω ειναι αν το ποσο που χορηγει το ικα καλυπτει ολα τα εξοδα της επεμβασης.ευχαριστω εκ των προτερων για τισ απαντησεις σας...:smile: το οτι εχω υποθυροειδισμο επιρεαζει?θετικα η αρνητικα στην εγκριση του ικα?
    Last edited by a moderator: Oct 19, 2010
  2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Καλησπέρα σας.
    Το ΒΜΙ σας είναι λίγο χαμηλό μεν αλλά και ο υποθυρεοειδισμός επηρεάζει βασικά πρώτα την παχυσαρκία σας, και μετά την έγκριση του ΙΚΑ.
    Οσον αφορά το κόστος, το ΙΚΑ δεν καλύπτει όλα τα έξοδα σε ιδιωτική κλινική αλλά "ισως" όλα σε Δημόσιο Νοσοκομείο.

Share This Page