1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Αποτυχημενη Εγχειρηση

Discussion in 'Παθήσεις Πρωκτού (αιμορροϊδες-συρίγγια κλπ)' started by mikthegreek, Aug 26, 2016.

Watchers:
This thread is being watched by 1 user.
  1. mikthegreek

mikthegreek New Member

Καλησπερα στο Φορουμ.

Το 2012 εκανα εγχειρηση αιμοροίδων με την μεθοδο THD.
    Διερκησε μολις 2 χρονια το 2014 ξεκινησαν να βγαινουν.
    Σημερα εν ετη 2016 εχω τις ιδις αιμοροιδες που ειχα και πριν.
    Εξωτερικες με θρομβωση αιμα και μπολικη βλεννη και για να ηρεμησω πρεπει να περασουν τουλαχιστον 12 ωρες ωστε να μαλακωσουν.

Κατα την εγχειρηση δεν εγινε αφαιρεση αυτων αλλα ραψιμο συμφωνα με τα λεγομενα του ιατρου και ναι τα 2 πρωτα χρονια ηταν κομπλε

Η εγχειρηση κρατησε πολυ λιγο με πληρη αναισθησια και η παραμονη μου στην κλινικη μια μερα.

Την επομενη μερα σηκωθηκα και εφυγα σαν να μην υπηρχε κανενα χειρουργιο μονο κατι μεσουλιντ για τον πονο επαιρνα για λιγες μερες.

Παρολαυτα αποτι φαινεται θα πρεπει να ζησω με αυτες καθως εχω απογοητευει πληρως.

Share This Page