1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΕΠΙΚΕΙΜΕΝΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ

Discussion in 'Κύστη Κόκκυγος' started by stephen75, Jun 15, 2009.

Watchers:
This thread is being watched by 3 users.
  1. stephen75

stephen75 New Member

Καλησπέρα. Την προηγούμενη εβδομάδα αναγκάστηκα να πάω σε γιατρό εξαιτίας πόνου και πρηξίματος (ως μικρό ερυθρό καρούμπαλο) στο επίμαχο σημείο. Κατόπιν διανοίξεως (όπου αρκετό πύον απελευθερώθηκε) μου συστήθηκε αντιβίωση και επανεξέταση μετά από λίγες μέρες. Στο σημείο αυτό ενημερώθηκα και για την εγχείρηση που θα πρέπει να προγραμματίσω. Η ερώτησή μου είναι σχετικά με την επιλογή της επέμβασης μεταξύ κλασσικής (με νυστέρι) και με laser μια και θεωρώ ότι έστω και λίγο κάπου θα υπερτερεί η μια και κάπου η άλλη. Επιπλέον σε περίπτωση που επιλέξω laser θα εκτιμούσα ιδιαιτέρως αν γνωρίζετε και μπορείτε να με βοηθήσετε σχετικά με το ποιά ιδιωτικά νοσοκομεία στην Αθήνα παρέχουν την επιλογή αυτή (φαντάζομαι δημόσια δεν θα έχουν).

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων σεβόμενος το περιορισμένο του χρόνου σας.

Στέφανος Κ.
  2. aias

aias New Member

φιλε την επεμβαση ην εκανα με καλασικη χειρουργικη( με την μεθοδο οπου μετα την επεμβαση σου κλειωνυν το σημειο κ οχι με την μεθοδο που στο αφηνουν ανοικτο) νοσηλευτικα περιπου 3 μερες με αρκρτους πονους θα ελεγα- αν και εκανα την επεμβαση πριν18 χρονια και εχοθν αλαξει πολλα απο τοτε-μετα απο 4-5 μερεσ εισαι- με τοπικη αναισθησια- αν 8ελεισ κατι αλλο να ρωτησεις πολυ ευχαριστως
  3. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Η επιλογή σαφώς κλίνει προς το Laser λόγω των πλεονεκτηματων που έχουν περιγραφεί σε προηγούμενα πόστ.
    Οσον αφορά Ιδιωτικές κλινικές..., προσωπικά γνωρίζω το Ιατρικό Αθηνών, τον Λευκό Σταυρό Αθηνών, την Ευρωκλινική...χωρίς αυτό να αποκλείει την ύπαρξη άλλων που εγώ δεν γνωρίζω.
  4. stephen75

stephen75 New Member

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!

Share This Page