1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

απορία!

Discussion in 'Γυναικολογικές Παθήσεις' started by maraki18, Jun 15, 2017.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. maraki18

maraki18 New Member

δεν είμαι σίγουρη αν είναι θεμα δερματολογου η γυναικολόγου αλλα μιας που βρισκεται στην ευαίσθητη περιοχή ειπα να ρωτήσω εδώ...
    ηθελα να ρωτήσω αν ειναι φυσιολογικό που εχω πιο σκουρόχρωμη επιδερμίδα(σαν καφε σημάδι μεγαλο,και απ'τις 2μεριες, αριστερά και δεξιά) στο σημείο του μπικίνι, δηλαδή εκει που "ενωνεται" το πόδι με το αιδοιο.. ελπιζω να καταλάβατε που εννοώ... απο οσο θυμαμαι τον εαυτό μου να ασχολούμαι με την περιοχή μου πιο σοβαρα ηταν πάντα ετσι αλλα τωρα εχω αρχίσει να ανησυχώ.. δεν μπορεί να ειναι βρωμια, πλενομαι και τριβομαι καθημερινά,αλλα μήπως είναι λογω τριβής ρούχων, εσωρούχων κλπ απο περπάτημα...; τι είναι; :(
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Δε θα πρέπει να σε ανησυχεί καθόλου. Αυτό είναι αύξηση μελανίνης του δέρματος προερχόμενη από το λάστιχο του εσώρουχου. Ειδικά αν είσαι μελαχρινή το πρόβλημα είναι πιο έντονο.

Share This Page