1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Πρόβλημα ΑΛΛΑΓΗ ΔΑΚΤΥΛΙΟΥ;

Discussion in 'Γαστρικός δακτύλιος' started by EVIDOVA, Sep 6, 2010.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. EVIDOVA

EVIDOVA New Member

:confused: ΓΕΙΑ ΣΑΣ....ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΔΑΚΤΥΛΙΟ. ΤΟΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΑ ΤΟ 2005 ΚΑΙ ΕΚ ΤΟΤΕ ΕΧΑΣΑ 20 ΚΙΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΑ 15 ΤΑ ΞΑΝΑΠΗΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ...ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΡΥΘΜΙΣΩ ΤΟΝ ΔΑΚΤΥΛΙΟ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΔΙΟΤΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΣΦΥΓΓΑ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 7 - 7,5 ΕΙΧΑ ΕΜΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΒΗΧΑ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ...ΟΤΑΝ ΔΕ ΤΟ ΑΝΟΙΓΑ ΔΕΝ Μ'ΕΠΙΑΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΙ ΕΤΡΩΓΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ...
    ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΗΓΑ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠ'ΑΥΤΟ ΕΙΧΑ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΛΕΥΡΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΠΛΕΥΡΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΟ ΣΤΕΡΝΟ....ΞΑΝΑΠΗΓΑ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΑ ΜΕ ΣΚΙΑΓΡΑΦΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ....Η ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΥΠΗΡΧΕ ΔΙΑΧΥΤΟ ΥΓΡΟ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΚΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΣΕ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ, ΕΠΙΣΗΣ ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕ ΟΤΙ Ο ΔΑΚΤΥΛΙΟΣ ΕΧΑΝΕ ΤΟ ΥΓΡΟ ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΟΥ ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΑΛΒΙΔΑ....
    ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ; ΠΡΕΠΕΙ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΟ ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΟΛΟΚΛΗΡΟΥ ΤΟΥ "ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΥ".
    Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ...ΜΠΟΡΕΙ ΟΝΤΩΣ ΝΑ'ΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Ή ΥΠΟΧΡΕΩΝΟΜΑΙ "ΤΣΑΜΠΑ" ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ;;; ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ...
    ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΚΑΙ Ο ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΔΑΚΤΥΛΙΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ;;; ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΓΓΥΗΣΗ;;;
    ΑΝ Τ'ΑΦΗΣΩ ΣΕ ΑΧΡΗΣΤΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ; ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΟ;;;;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
  2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Υπάρχει σαφώς πρόβλημα με τον δακτυλιο σας.
    Αν υπάρχει ελεύθερο σκιαγραφικό στην κοιλιά, τοτε ανάλογα με την διαρροή (σε ποιό σημείο είναι), θα πρέπει να ελεγχθει αν χρειάζεται αλλαγή ο δακτύλιος ή μονο ο σωλήνας σύνδεσης με το Port.

Share This Page