1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Αιμορροιδες Η Κατι Σοβαροτερο?

Discussion in 'Παθήσεις Πρωκτού (αιμορροϊδες-συρίγγια κλπ)' started by kathrin, Nov 29, 2011.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. kathrin

kathrin New Member

περυσι ειχα δει αιμα καναδυο σταγονεςσ το χαρτι υγειας πηγασε χειρουργο μου ειπε αιμορροιδες εσωτερικες...το καλοκαιρι φετος που και που εβλεπα οχι πολυ 1 σταγονα σχεδον και φαγουρα στον πρωκτο....αρχες οκτωβρη πηγα σε χειρουργο μου εδωσε αλοιφη την ξυλοκαινη και και την προκτοσιναλαρ....τις εβαλα σταματησε.........εχει που τελιωσαν 10 μερες.....σημερα ισα ισα ειδα στο χαρτι ενα πολυ μικρο ιχνος ενω σκουπιστικα δεν ειχα πλυθηκα και μετα ξανασκουπιστηκα με δυναμη και τοτε ειδα το ιχνος.....επιπλεον καμμια φορα βαζω το χερι μου εσωτερικα στον πρωκτο δεν βρισκω αιμα αλλα μονο νιωθω στις εσωτερικεςαιμορροιδες μια σαν γρατσουνια......την πεμπτη εχω ραντεβου στο ιπποκρατειο σε γαστρεντρερολογο για ορθοσκοπηση.....λετε να κανω και κολονοσκοπηση?......εχω αρχισει να φοβαμα μην εχω καμμια κακοηθεια....αν και ουτε ιστορικο υπαρχει στην οικογενεια και ειμαι μονο 21 ετων......επισης ειμαι αρκετα παχια και δεν εχω προβλημα δυσκοιλιοτητας....τι λετε εσεις????
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Αγαπητή kathrin την απάντηση στα ερωτήματά σου θα στη δώσει ο γαστρεντερολόγος την Πέμπτη που θα σου κάνει την ορθοσκόπηση. Μην πηγαίνει ο νους σου σε κακοήθεια. Πολύς κόσμος πάσχει από αιμορροϊδες εξωτερικές ή εσωτερικές. Αν είναι αιμορροϊδες δε βλέπω τον λόγο γιατί να κάνεις ολόκληρη κολονοσκόπηση αλλά και πάλι αυτό και ανάλογα με την εξέταση της Πέμπτης θα το κρίνει ο γαστρεντερολόγος.

Share This Page