1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Αιμορροιδεκτομη.

Discussion in 'Παθήσεις Πρωκτού (αιμορροϊδες-συρίγγια κλπ)' started by Ninna, Apr 8, 2013.

Watchers:
This thread is being watched by 3 users.
  1. Ninna

Ninna New Member

Καλησπέρα σας, πριν απο 10 μερες εκανα αιμορροιδεκτομη κατα ferguson, σε μια αιμορροιδα που ειχει θρομβωθει. Το θέμα ειναι οτι ακομα και τωρα μετά την τουαλετα πονάω για 2 ή και 3 ωρες αν και πλεον δεν βλεπω αίμα. Προσέχω την διατροφή μου και παίρνω τα υπατικά σιρόπια που μου συστησε ο γιατρος, και αναρωτιεμαι αν ειναι φυσιολογικο αυτό. Υπαρχει καποιος με παρομοια εμπειρια να μου πει καποια πράγματα για αυτο το θέμα; Ευχαριστω.
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Αγαπητή Ninna, θα πρέπει να ξέρεις ότι το μόνο αρνητικό στην συγκεκριμένη αιμορροϊδεκτομή είναι ότι έχει αργή και επίπονη ανάρρωση και ποσοστά στενώσεων ή μερικής ακράτειας. Υπομονή λοιπόν.....
  3. Ninna

Ninna New Member

Σας ευχαριστώ πολύ. Ειναι αλήθεια επίπονη η ανάρρωση, και το σημειο ειναι αρκετα ευαισθητο. Θελω να πιστευω ομως οτι τα πραγματα θα πανε καλα και θα γλιτώσω απο το προβλημα που ειχα με τις αιμορροιδες και με ταλαιπωρούσε για χρόνια. Γιαυτο και ζήτησα την γνωμη σας σαν ειδικοί που είστε. Και παλι σας ευχαριστω.
  4. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Να είσαι καλά! Δώσε λίγο χρόνο ακόμη για την επούλωση και όλα θα πάνε μία χαρά και μέχρι τότε μεγάλη προσοχή στη διατροφή. :smile:
  5. htsopelas

htsopelas New Member

η διατροφη οντως ειναι θεμα...
  6. htsopelas

htsopelas New Member

οταν αναρρωσεις να ξερεις οτι ο φλοιος σιταριου βοηθαει πολυ στο εντερο γενικοτερα

Share This Page