1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

αιμοροϊδες ή κονδυλώματα;;;

Discussion in 'Παθήσεις Πρωκτού (αιμορροϊδες-συρίγγια κλπ)' started by petros96, Dec 26, 2015.

Watchers:
This thread is being watched by 3 users.
  1. petros96

petros96 New Member

Καλησπερα, εχω ενα προβλημα που δεν ξερω τι ακριβως ειναι .... το καλοκαιρι επαθα γαστρεντεριτιδα και ο παθολογος μου ειπε οτι εβγαλα μια αιμμοροιδα την οποια και μου εβαλε μεσα ... πριν 1/2 μηνα ομως οταν πηγαινα τουαλετα αισθανομουν πονο ,εβλεπα λιγο αιμα στο χαρτι και εβγαλα ενα κοκκινο εξογκομα λιγο σκληρο στην περιοχη του πρωκτου που δεν ξερω αν ειναι κατι σαν κονδυλωμα... τωρα δεν ποναω απλα περα απο τις αιμμοροιδες που ισως υπαρχουν υπαρχει και αυτο το κοκκινο εξογκωμα ... ειναι κατι σοβαρο???? πρεπει να το δει γιατρος και αν ναι τι γιατρος? πρεπει να τονισω οτι εχω κανει πρωκτικο σεξ... μηπως φταιει αυτο??? ευχαριστω παρα πολυ για τον χρονο σας .... θα ανεβασω και φοτο!
  2. petros96

petros96 New Member

3. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Φαίνεται για αιμορροϊδα. Πρέπει να εκτιμηθεί εφόσον ενοχλεί από χειρουργό.
    sambalisG likes this.
  4. petros96

petros96 New Member

ευχαριστώ πάρα πολύ .... θα το κοιτάξω !!!
  5. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Να είστε καλά! Χρόνια πολλά !!!:)
  6. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Καλημερα. Σαφως ειναι μικρος αιμορροΙδικός οζος.
  7. petros96

petros96 New Member

ευχαριστώ παρα πολύ ... απλα εγώ ανησυχώ και για αυτό το κόκκινο εξόγκωμα που σας ανάφερα που είναι ακριβώς πάνω από την '' μοβ'' Περιοχή (δεν ξέρω αν μπορείτε να το διακρίνετε καλά στην φωτο ) και δίπλα έχει ένα ακόμα ... αυτό πιο πολύ με φοβίζει, αλλά σας ευχαριστώ !!!!

Share This Page