1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!
  1. MARIOS

MARIOS New Member

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.ΜΕ ΛΕΝΕ ΜΑΡΙΟ ΕΙΜΑΙ 20 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ FORUM.ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΗ ΠΟΛΥ.ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ ΕΙΜΟΥΝΑ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΣΩΣΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ.ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΝΑ ΕΞΑΜΗΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΟΠΟΤΕ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΒΓΑΖΩ ΑΡΚΕΤΟ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΨΗΛΑΦΙΣΕΙ ΕΝΑ ΣΑΝ ΣΠΥΡΑΚΙ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΟΧΛΗ ΛΙΓΑΚΙ ΟΤΑΝ ΚΑΘΟΜΑΙ.ΝΙΩΘΟ ΣΑΝ ΝΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΠΛΗΓΗ .ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΩΣ ΑΙΜΑ ΕΒΓΑΖΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΙΟ ΜΙΚΡΟΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΔΩ ΠΕΡΙΠΟΥ.ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΟΠΡΑΝΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΡΕΞΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ.ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟ ΤΟ ΘΕΜΑ?Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΙΜΟΡΟΙΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΕΣ?ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ?ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ
  2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Απ: ΑΙΜΑ

Πολύ πιθανό να είναι αιμοροίδικός όζος ο οποίος και αιμορραγεί σε κένωση.
    Οι αιμορροϊδες δεν κληρονομούνται αλλά μπορεί να υπάρχει οικογενής προδιάθεση!
    Μεγάλη ρόλο παίζει η διατροφή και η δυσκοιλιότητα, όπως και η αποφυγή ερεθιστικών ουσιών όπως καρυκεύματα, πιπέρια, σάλτσες και τσιγαριστά φαγητά, όπως και το αλκοόλ ειδικά το κόκκινο κρασί!

Παρ'ολα αυτά θα πρέπει να σας δεί ειδικος (είτε γαστρεντερολόγος, είτε χειρουργός)!
  3. MARIOS

MARIOS New Member

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΓΙΑΤΡΟΥΛΗ.ΠΗΓΑ ΣΕΝΑ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕ ΕΝΔΟΣΚΟΠΗΣΗ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΠΕΠΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΓΡΑΦΕΙ:ΕΙΣΟΔΟΣ ΟΡΓΑΝΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΗΣ ΚΟΛΙΚΗΣ ΚΑΜΠΗΣ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΟΥΝΤΑΙ ΚΟΠΡΑΝΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗΣ ΣΥΣΤΑΣΕΩΣ.ΕΝΤΟΝΗ ΣΠΑΣΤΙΚΟΤΗΣ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΕΝΤΕΡΟΥ.ΥΠΕΡΑΙΜΙΑ ΟΡΘΟΥ ΑΙΜΟΡΡΟΪΔΙΚΟΣ ΔΑΚΤΥΛΙΟΣ ΕΞΕΡΥΘΡΟΣ.ΠΑΡΟΥΣΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΙΑΧΥΤΑ ΚΟΙΛΙΑΚΑ ΑΛΓΗ.ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΕΙΓΗΣΕΙΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗ ΣΥΜΕΝΟΥΝΕ?ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΙΜΟΡΡΟΪΔΕΣ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΑΙΜΑ?ΣΕΥΧΑΡΗΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΕΧΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ!
  4. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Δεν σημαίνουν τίποτε σοβαρό!! :D
    Για 20 χρονών είσαι καλά, αλλά ίσως λίγο αγχώδης λόγω της σπαστικότητος του εντέρου και πιθανά λόγω κακής διατροφής (που συμβαδίζει με την ηλικία ;D)!!!
    Πρόσεξε διατροφή, αλκοόλ (κόκκινο κρασί) και στρές!!!
    Επειδή η κολονοσκόπηση δεν έδειξε παθολογικό έντερο, το πιό πιθανό να πρόκειται για κάποια αιμορροϊδα ή μικρή ραγάδα!!!

Share This Page