1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!
Watchers:
This thread is being watched by 1 user.
  1. penny__79

penny__79 New Member

Γεια σας γιατρε ειμαι γυναικα 37 χρονων και μητερα 2 παιδιων!! Αυτο που με απασχολει ειναι οτι πριν 1 χρονο ακριβως κατα την αφοδευση ειδα κοκκινες ραβδωσεις στα κοπρανα 2 φορες!! Δεν ειμαι δυσκοίλια, παντα ενεργουμε φυσιολογικα.. Την επομενη μερα πηγα στο εφημερευων νοσοκομειο, με εξετασε γαστρεντερολογος & διεγνωσε εσσωτερικες αιμορροΐδεσ!!
    Ενα χρονο μετα πριν λιγες μερες συγκεκριμένα παλι κατα την αφοδευση παρατηρησε πολυ μικρες κοκκινες σταγονιτσες πανω στα κοπρανα, στο σκουπισμα στο χαρτι ηταν ενα πολυ ελαφρυ ροζ χρωμα! Μετα ξαναπηγα την ιδια μερα τουαλετα 5 φορες (απτο αγχος μου) οπου τα κοπρανα ηταν καθαρα.
    Να πω πως 3 μερες πριν ειχα φαει μπατζαρια και ειχα παει 2 φορες wc χωρις να δω χρωματισμο στα κοπρανα.
    Ξαναπηγα σε εφημερευων νοσοκομειο, με εξετασε παθολογος με δακτυλικη εξεταση και μουπε πως εχω αιμοροιδες & μουδωσε κρεμουλα , επισης μουπε να επισκεπτω και γαστρεντερολογο. Αυτο που με αγχωνει ειναι οτι εχω ιστορικο, συγκεκριμενα η μαμα μου στην ηλικια των 50 χρονων της δημιουργηθηκε προβλημα στο ΛΕΠΤΟ εντερο με μετασταση στο συκωτι! Ο ογκολογος της αφαιρεσε το προβληματικο τμημα του εντερου και το υπαρ το αφησε ως εχει.
    Δεν εκανε χημειο8εραπειες ουτε ακτινοβολιες , μονο κατι ενεσακια σπιτι της για να ''κοιμιζουμε το τερας '' οπως μας ελεγε!! Οι κυστες στο υπαρ μετα απο 17 χρονια ειναι ιδιες , μας ειπε ειναι καλοη8εις κι θα ζησει τα υπολοιπα χρονια της ζωης της με αυτες!! Υστερα απο αυτο το ιστορικο πιστευετε γιατρε οτι πρεπει προληπτικα να αρχισω να κανω κολονοσκοπιση απο αυτη την ηλικια που ειμαι???
  2. penny__79

penny__79 New Member

Γιατρε να σημειωσω οτι ανα καιρους απο μικρη βγαζω εξωτερικα εξογκώματακια τα οποια πονανε και κανουν και μηνα να φυγουν, αλλα δεν αιμορραγούν. ΕΠΙΣΗς γεννησα με καισαρικη!!!
    Ευχαριστω εκ των προτερων...καλες γιορτες!!!!:cuoricini::cuoricini::cuoricini::cuoricini:

Share This Page