1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Αφαίρεση Γιγάντιου Κυκλοτερούς Σπίλου

Discussion in 'Παθήσεις δέρματος και υποδορίου' started by bohoridina, Mar 4, 2010.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. bohoridina

bohoridina New Member

Παρακαλώ πολύ,όποιος γνωρίζει,ειδικός ή μη,να με διαφωτίσει σ ένα σοβαρό πρόβλημά μου.Εχω ένα κοριτσάκι 2 χρονών,που γεννήθηκε με γιγάντιο κυκλοτερή μελαγχρωματικό σπίλο στο χέρι.Πού μπορεί να γίνει ασφαλής αφαίρεσή του,με ποιον τρόπο και πόσες χειρουργικές επεμβάσεις θα χρειαστούν;Με ποιο τρόπο μπορεί να γίνει μεταμόσχευση δέρματος και πώς
    μ πορεί να αντιμετωπιστεί το ενδεχόμενο δημιουργίας χειλοειδών ουλών; Θα ήμουν ευγνώμων σε όποιον μπορεί να με πληροφορήσει σε κάποια από τα ερωτήματά μου.
    Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
  2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Συγνώμη για την παρέμβαση, αλλά αυτη η εξειδικευμένη επέμβαση αφορά ειδικό πλαστικό χειρουργό.

Share This Page