1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Αδυνατισμα Με Sleeve

Discussion in 'Επεμβάσεις Παχυσαρκίας' started by Brigitte, May 1, 2012.

Watchers:
This thread is being watched by 4 users.
  1. Brigitte

Brigitte New Member

Γεια σας, ειμαι η Μπριγκιττε, ειμαι 58 ετων και τα τελευταια 23 χρονια πηρα πολλα κιλα. Τα πρωτα 20 τα πηρα σε 20 μηνες λογω ψυχολογικων προβληματων και μετα την γεννα του 3. παιδιου μου αλλα 25 κιλα. Η κορη μου ειναι τωρα 21 χρονων. Κανοντας παρα πολλες διαιτες, εφτασα τελικα στα 128 κιλα. Εχανα π.χ 5 κιλα και μετα ειχα 10 παραπανω, και παει λεγοντας. Ακομα ειμαι καλα στην υγεια μου, αλλα φοβαμαι πως δεν θα ειμαι για πολυ ακομα. Θελω να κανω τωρα την επεμβαση sleeve. Μενω στο Βολο, ποιο νοσοκομειο κανει αυτη την επεμβαση και πως μπορω να επικοινωνησω με καποιον ειδικο? Το πληρωνει το ΙΚΑ?
  2. stelios

stelios Member

Γεια σου Μπριγκίτε,η επέμβαση Σληβ είναι μια καλή επέμβαση,αρκεί να ταιριάζει στο ιατρικό και διατροφικό σου ιστορικό για να έχεις μακροχρόνια αποτελέσματα και να μην ξαναπάρεις πίσω βάρος.Σου έχω στείλει προσωπικό μήνυμα.
  3. Nena12

Nena12 New Member

Καλησπέρα σας ονομάζομαι Νένα και είμαι 19 ετών ...Σχέδον στα πέρισσοτερ χρόνια της ζωής μου χαραχτηριζόμουν ως υπέρβαρο άτομο,αλλά τα τελευταία δυο χρόνια χαραχτηρίζομαι νοσογόνα παχύσαρκη διότι έχω φτασει να ζύγιζω 117 κιλά και το ύψος μου ειναι μόλις 1,66 δηλαδή εχω ΔΜΣ 42,5..τα κιλά τα πήρα λόγω παννεληνίων και επείδη εχω πολυκυστηκές ωοθήκες έπαιρνα για 8 μήνες αντησυλλιπτικά χωρίς να προσεχώ την διατροφή μου..εχώ κάνει πολλες διαιτες χωρίς αποτέλεσμα...πρόσφατα η μαμα μου συμφώνησε να κανω χειρουργική επέμβαση για να αντιμετωπισω το πρόβλημα μου βέβαια εγώ συμφώνησα μιας και το ήθελα..πριν ένα μήνα έκανα έξετασεις αίματολογικες βιοχημικές ορμονήκες και δεν έχω τίποτα είναι όλα φυσιολογικά εκτος απο τις πολυκηστικές ειναι εφυκτό να υποβληθώ σε επημήκης γαστρεκτομή (sleeve) ????? /ευχριστώ για τον χρόνο σας :sorrriso:

Share This Page