1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση ---

Discussion in 'Επεμβάσεις Παχυσαρκίας' started by maria86st, Apr 27, 2009.

Watchers:
This thread is being watched by 3 users.
  1. maria86st

maria86st New Member

ΓΕΙΑ ΣΑΣ...ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ-Α ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΜΕ ΣΧΕΣΗ ΤΟ ΙΚΑ ΓΙΑ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΠΑΧΥΣΑΡΚΙΑΣ ΑΝ ΚΑΛΥΒΕΙ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΘΥΡΩΕΙΔΗ.ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΥΠΟΘΥΡΕΟΕΙΔΙΣΜΟΣ ΤΟ ΙΚΑ ΔΕ ΚΑΛΥΒΕΙ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ..ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ...TSH-0.87-ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ0,35-4,94 Τ4-9,94ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ4,87-11,72 Τ3-0,92 ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ 0,58-1,59 ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΟΥ??ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΠΟΛΥΟΖΩΔΗ ΒΡΟΧΟΚΗΛΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΗ ΚΑΛΥΨΟΥΝ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΚΑΙ ΓΙΆΥΤΗ ΤΗΝ ΠΑΘΗΣΗ??ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!
  2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Η πολυοζώδης βρογχοκήλη δεν αποτελεί αντένδειξη για επέμβαση παχυσαρκίας.Επίσης οι εξετάσεις δεν αναδεικνύουν πρόβλημα υποθυρεοειδισμού.
    Εφ'οσον υπάρχει νοσογόνος παχυσαρκία με ΒΜΙ > 40 τότε δεν νομίζω πως θα έχετε πρόβλημα!
  3. maria86st

maria86st New Member

το bmi που εχω κυριε σαμπαλη ειναι 50.
  4. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Τοτε νομίζω πως είναι όλα οκ.!
  5. maria86st

maria86st New Member

--

ευχαριστω πολυ Κυριε Σαμπαλη..

Share This Page